Dietetyk Kartuzy Żukowo

Skuteczne odchudzanie. Dietetyk Kartuzy, Żukowo, cała Polska

Czy odchudzanie jest łatwe?

Odchudzanie jest z pozoru bardzo prostą sprawą. Wystarczy zadbać o bilans energetyczny diety, czyli jeść odpowiednią ilość kalorii, aby chudnąć. Im jesteśmy mniej aktywni, im mamy niższe zapotrzebowanie energetyczne tym mniej musimy jeść. Korzystając z pierwszego lepszego kalkulatora kalorii możemy bez problemu obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne. Następnie wystarczy liczyć kalorie każdego dnia, trzymać się założeń i nasza waga powinna spaść. Banalnie proste, czyż nie? To skoro to jest takie proste, dlaczego tak trudno jest to zrobić?

Dietetyk Kartuzy, Żukowo i nie tylko

Większość dietetyków liczy, że odpowiednio zbilansowana rozpiska dietetyczna wystarczy do tego, aby ich podopieczny osiągnął rezultaty. Tworzą wymyślne jadłospisy, w których przemycają tą tajemną wiedzę, jaką jest odpowiedni bilans energetyczny diety. Czasami szarpną się o to, aby przy okazji dieta była zdrowa, zbilansowana pod względem makro i mikroelementów oraz prosta i tania w przygotowaniu. I myślą, że to wystarczy. Gdyby to wystarczało, to po pierwsze, w dobie internetu, nikt nie potrzebowałby dietetyka, a po drugie każdy podopieczny osiągałby efekty. Prawda jest jednak taka, że skuteczność dietetyków jest mizerna. Dlaczego? Przecież pracują zgodnie ze sztuką. Wykonują swoją pracę poprawnie, a to że klient nie trzyma się założeń, to już nie jest ich wina. Czy, aby na pewno?

Psycho dietetyk Kartuzy, Żukowo, cała Polska

Motywacja do diety

Wbrew pozorom dieta jest elementem drugorzędnym w procesie odchudzania. Najważniejsza jest postawa osoby, która chce schudnąć. Jakie ma motywacje? Dlaczego doprowadziła do otyłości? Jak wyobraża sobie życie będąc szczupłą osobą? Dlaczego nie robi co trzeba, skoro wie co trzeba zrobić? Co jest główną przyczyną jej prokrastynacji? Lenistwo? Zaburzona gospodarka hormonalna? Słabe geny? Pytania można by mnożyć w nieskończoność. Na niektóre możemy odpowiedzieć bez problemu, a na inne wypracowanie odpowiedzi może zająć nam wiele czasu. Także, co z tą postawą?

Jak wytrwać w diecie?

Dlaczego w pracy często robisz to czego nie chce Ci się robić, ale co szef tobie nakazuje? Bo ktoś od ciebie wymaga. Bo wiesz po co chodzisz do pracy. Nie chodzisz tam, bo Twoje życie jest tak nudne i nie miałbyś co ze sobą zrobić. Chodzisz tam, bo chcesz zarobić pieniądze. I nie chodzi o pieniądze same w sobie, tylko chodzi o poczucia jakie mogą Tobie dać. Zarabiasz pieniądze dla poczucia bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny. Zarabiasz pieniądze dla poczucia prestiżu wynikającego z posiadania nowego samochodu, czy poczucia adrenaliny skacząc ze spadochronem. Zacznij wymagać sam od siebie i rób to co konieczne, dla poczucia jakie da Tobie posiadanie wysportowanej sylwetki.

Jak skutecznie osiągać wyniki?

Ćwiczenie. Potraktuj siebie jak dwie osoby. Dla przykładu. Jestem ja i jest Wojciech. Jesteś Ty i jest Ania, jesteś Ty i jest Marcin, jesteś Ty i jest Zenek. Jasne? Skoro Wojciech dał mi słowo, że będzie robił co trzeba czyt. trzymał się diety, to ja mam pełne prawo wymagać od niego, że dotrzyma słowa. Pomyśl o swoim życiu. Ile razy się z kimś umawiałeś, ile razy ktoś coś Ci obiecał, ile razy układałeś sobie pod to plan działania i ktoś nie dotrzymywał słowa? Nie ma nic bardziej irytującego niż takie sytuacje. Skoro Wojciech dał mi słowo, mam pełne prawo, a nawet obowiązek oczekiwać, że słowa dotrzyma.

Koncept ten jest fajny dlatego, że masz pełną kontrolę nad swoim zachowaniem i nad zachowaniem Wojciecha. Wyobraź sobie taką sytuację. Umawiasz się ze swoją stosunkowo nową dziewczyną, że w niedzielę przyjdzie do Ciebie na wspólną kolację, aby poznać Twoich rodziców. Przygotowałeś swoje popisowe danie, nakryłeś do stołu pamiątkową zastawę po swojej świętej pamięci cioci, Twoi rodzice już nie mogą się doczekać rozpoczęcia „ceremonii”. I teraz Ty, minutę przed umówioną godziną, dowiadujesz się, że Twoja dziewczyna jednak nie ma zamiaru przychodzić, bo woli oglądać serial. Czy gdybyś za pomocą jednej myśli, mógł zmienić jej zachowanie zrobiłbyś to? Czy gdybyś za pomocą jednej myśli mógł sprawić, że dotrzyma słowa i przyjdzie na kolację, zrobiłbyś to? A może udawałbyś przed sobą i swoimi rodzicami, że nic się nie stało? Pamiętaj… ona w tym czasie nie zbawia świata, tylko ogląda serial.

Niezawodna technika odchudzania

Skoro masz pełne prawo wymagać od Wojciecha, to jesteś dla niego swego rodzaju szefem. Twoim zadaniem jest przygotować dla niego listę obowiązków do wykonania, ale to on musi je wykonać. Tutaj przedstawiam Tobie niezawodną technikę wartą więcej niż miliony monet. To jest sekret skuteczności, który jest tak prosty, że dla większości osób aż wstyd się nim posługiwać. Ale sekret tkwi w prostocie i w robieniu tego co proste. Technika 5 zadań dziennie. Każdego wieczora, przed pójściem spać spisujesz odręcznie, na kartce papieru 5 zadań, które Wojciech ma wykonać dnia następnego. Dla przykładu mogą to być zadania tego typu:

  1. Zjedz 2300 kcal
  2. Zjedz 120g białka
  3. Zrób 8000 kroków
  4. Pójdź na siłownię
  5. Połóż się spać o 23:00

Wojciech po wstaniu z łóżka ma konkretne zadania do zrobienia. Już nie musi się zastanawiać nad tym co by tu dzisiaj zrobić, aby schudnąć. Po prostu robi i wykreśla wykonane zadania. Rolą dietetyka jest pomóc Tobie w długoterminowym planowaniu odpowiednich działań dla Wojciecha. Takich zadań, aby gwarantowały one jak najlepsze rezultaty, wkładając w to minimum pracy. Jednak zadania wykonywać musi Wojciech. To jest tak proste, że aż się prosi żeby to skomplikować. Ty jesteś odpowiedzialny za to, aby nie dać nikomu szansy skomplikowania tego co proste i skuteczne.

Jak stworzyć zgrabną sylwetkę?

Druga sprawa jeśli chodzi o postawę, to musisz przestać siebie naprawiać. Czas w końcu zacząć siebie tworzyć. Zacznij tworzyć swoją wersję 2.0 turbo premium. Podchodząc do odchudzania wcale nie chcesz leczyć swojej otyłości, czy naprawiać swojej sylwetki. Nie chcesz rozwiązywać problemu wystającego brzucha. Chcesz stworzyć sylwetkę godną bogów, aby dołączyć do ich grona. Nie modyfikuj swojej dotychczasowej diety. Stwórz zupełnie nową, która będzie o kilka poziomów lepsza niż ta stara. Tak samo nie modyfikuj swojego stylu życia. Stwórz zupełnie nowy, taki jaki Ci się marzy. A żeby to zrobić wróć do tego co działa, czyli do techniki 5 zadań dziennie. To jest bajecznie proste.

Odchudzanie tylko przez jeden dzień.

Dalej mi nie wierzysz, że to jest takie proste? To, że jesteś gruby może wynikać między innymi z tego, że jesz za dużo słodyczy. Nie mówię, że tak jest ale może tak być. Zastanów się, czy gdyby to była pierwotna przyczyna Twojej otyłości, to jesteś w stanie już przez całą resztę życia nie jeść słodyczy? Może jesteś… ja nie wyobrażam sobie, aby przez resztę życia nie pić piwa. Ale czy byłbyś w stanie nie jeść słodyczy tylko jutro, tylko przez jeden dzień? Może nie jesteś, nie wiem… ja jestem w stanie nie pić piwa jeden dzień. Także jeśli wiesz, że warto byłoby przestać jeść słodycze, to skup się na tym, aby po wstaniu z łóżka przez cały jeden dzień nie jeść słodyczy. Tylko i wyłącznie dziś. I tak każdego razu po wstaniu z łóżka… tylko dziś.

Współpraca dietetyczna Kartuzy, Żukowo, cała Polska

To jak ma wyglądać nowa wersja Twojego życia to już jest Twoja indywidualna sprawa. Dietetyk musi zrozumieć Twoją wizję i na jej podstawie pomóc Tobie w planowaniu strategii długoterminowej i taktyki na każdy kolejny dzień. To jak wyglądać będzie Twoja dieta zależy od Ciebie, to jak wyglądać będzie Twój trening zależy od Ciebie, to jak to zrobisz z technicznego punktu widzenia też zależy od Ciebie. Dietetyk może jedynie nakierować Ciebie na pewne możliwości.

Jeśli czujesz, że sam jadłospis i analiza składu ciała to za mało i oczekujesz czegoś więcej od współpracy z dietetykiem to wejdź w ten link. Dowiesz się jak wygląda współpraca ze mną, zobaczysz co mogę zaoferować, czego inni dietetycy Tobie nie zagwarantują. Praca na samej diecie to jest to tylko jeden z kilku elementów, nad którymi będzie pracować. Człowiek jest zbyt idealnym bytem, aby móc sprowadzić wszystko tylko do zasad termodynamiki i skupiać się tylko na bilansie kalorycznym.

Zobacz dopełnienie tematu i podsumowanie.

Konsultacje on-line dietetyk Kartuzy Żukowo

Autor : fitsanek

.